HAKKIMDA

Samet Bayrakcı

Samet Bayrakcı Hakkında

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

1992 Yılında Kırıkkale’de doğdum. İlköğretim eğitimimi Kırıkkale’de bulunan Namık Kemal okulunda, Lise eğitimimi Kırıkkalede bulunan Osmangazi Fen Lisesinde tamamladım. 2011 Yılında Kayseri Erciyes Üniversitesi İngilizce Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kazandım.

2013 Yılında ikinci üniversite eğitimime Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’ne kaydımı yaptırarak başladım.

Üniversite eğitim hayatımda çeşitli kulüplerde ve STK’larda aktif olarak rol aldım. 2012-2014 Yılları’nda Türkiye Üniveriste ve Sanayi İş Birliği Derneği (TÜSİB) Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev üstlendim.

2011-2016 Yılları arasında Erciyes Üniversitesi Futsal Takımı , GoalBall takımlarında 2. Kaptan olarak yer aldım.

2015 Yılında yarı zamanlı olarak GMC Makina firmasında iş hayatına ilk adımlarımı attım.

2016 Yılında üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra İstanbul’a gelerek Merkezi Amerika’da olan Eno Information firmasında Android yazılım geliştirici olarak mevcut çalışma hayatıma devam ettim. Aynı sene içerisin de Arçelik firması genel merkezinde SAP Abap danışmanı olarak iş hayatıma bir süre devam ettim.

2017 Yılında Arçelik firmasından ayrılarak, ODYA Teknoloji firmasında Satış Mühendisi olarak çalışmaya başladım.

2018 Yılında Vektör Barkod ve Bilgi Teknolojileri firmasında Satış Müşteri Yöneticisi olarak çalışmaya başladım.

2018 Yılında Global Bilişim Derneği(BİDER) Ataşehir İlçe Başkanı olarak göreve başladım. 2020 yılı Ocak ayında Global Bilişim Derneği(BİDER) Yönetim Kurulunda Sayman olarak göreve getirilmiş bulunmaktayım.

2020 Yılında Global Bilişim Derneği (BİDER) sponsorları arasında yer alan DijitalBiz Dergisi Sosyal Medya Uzmanı olarak destek vermeye başladım.

2021 Yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Master of Business Administration ( MBA ) bölümünden 3.60 not ortalaması ile mezun oldum.

Türkiye’nin bir çok ilinde IT sektörü ile ilgili konferanslara ve etkinliklere konuşmacı olarak katıldım. Yerli ve Milli Teknolojiler , Dijital Dönüşüm, Endüstri 4.0 vb. konularda makaleler ve yazılar yayınladım.

wifi_lock Bu yazıya yorum yapılması editör tarafından yasaklanmıştır, anlayışınız için teşekkürler.